• Vēlies Eksportēt?

  • TIRDZNIECĪBAS MISIJAS

  • ATBALSTS EKSPORTAM

parstavjutiklsVai vēlaties eksportēt savas preces vai pakalpojumus?

Izmantojiet LTRK atbalstu eksportam!

Organizējam tirdzniecības misijas, kā arī seminārus par eksporta tirgu potenciālu un iespējām.

Izmantojiet arī LTRK 97 pārstāvju un kontaktpersonu zināšanas par eksporta iespējām vairāk nekā 54 valstīs.


Izejošās tirdzniecības misijas uz eksporta tirgiem tiek organizētas uzņēmumiem individuāli vai interešu grupai. Visbiežāk tiek organizēta 2 - 5 dienu vizīte, kuras laikā uzņēmums tiekas ar potenciālajiem eksporta partneriem individuāli.

Ienākošās tirdzniecības misijas ir ārvalsts uzņēmēju grupas vienas līdz divu darba dienu vizīte Latvijā, kuras laikā šīs valsts uzņēmējiem tiek dota iespēja tikties ar Latvijas uzņēmējiem un pārrunāt sadarbības iespējas, atrast sadarbības partnerus un jaunus noieta tirgus savai produkcijai vai pakalpojumiem.

Izejošās tirdzniecības misijas uz eksporta tirgiem tiek organizētas uzņēmumiem individuāli vai interešu grupai. Visbiežāk tiek organizēta 2 - 5 dienu vizīte, kuras laikā uzņēmums tiekas ar potenciālajiem eksporta partneriem individuāli. Pakalpojuma maksa ir atkarīga no valsts, uz kuru uzņēmums vēlas eksportēt, kā arī uzņēmumu skaita, ar kuriem vēlas tikties. Lielie uzņēmumi tirdzniecības misiju izdevumus sedz 100% apmērā, bet mazajiem un vidējiem uzņēmumiem iespējams pretendēt uz ES līdzfinansējumu. 2017. gadā ir noslēgti vairāk kā 300 līgumi par tirdzniecības misiju organizēšanu.

Ienākošās tirdzniecības misijas ir ārvalsts uzņēmēju grupas vienas līdz divu darba dienu vizīte Latvijā, kuras laikā šīs valsts uzņēmējiem tiek dota iespēja tikties ar Latvijas uzņēmējiem un pārrunāt sadarbības iespējas, atrast sadarbības partnerus un jaunus noieta tirgus savai produkcijai vai pakalpojumiem.

Tiešsaites tirdzniecības misijas ir Latvijas un ārvalstu uzņēmumu virtuālās tikšanās ar iespēju Latvijas un ārvalstu uzņēmējiem tiešsaistē pārrunāt iespējamo sadarbību.

Konsultācijas par interesējošajiem ārvalstu tirgiem un eksporta iespējām.

LTRK ir vairāk kā 100 tiešo pārstāvju tīkls, kas var sniegt atbalstu un konsultācijas konkrētajā valsī vai reģionā.

  • Preču izcelsmes sertifikāti

  • SERTIFIKĀTU SAŅEMŠANA

  • Cenas

  • Kontakti

precu izvelsmes sertifikatsLatvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera izsniedz Izcelsmes sertifikātus (Certificate of Origin).

Izcelsmes sertifikāts var būt:
     Par pamatu, lai piemērotu muitas tarifus un tirdzniecības politikas pasākumus, piemēram, antidempinga pasākumus, kvantitatīvos ierobežojumus, tarifu kvotas;
      Iekļauts akreditīva noformēšanai nepieciešamo dokumentu sarakstā;
     Nepieciešams preču saņēmējam citā Eiropas Savienības dalībvalstī vai ārpus Eiropas Savienības utml.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera izsniedz izcelsmes sertifikātus, ja preču izcelsme tiek noteikta saskaņā ar: 

     EPP Regulas Nr. 952/2013, ar ko izveido Savienības Muitas kodeksu 60. panta prasībām Vairāk informācijas...
     EK Regulas 2015/2446, ar ko papildina Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 952/2013 attiecībā uz sīki izstrādātiem noteikumiem, kuri attiecas uz dažiem Savienības Muitas kodeksa noteikumiem 31.-36. pantu un 22-01. pielikuma prasībām Vairāk informācijas
Izcelsmes noteikumu piemērošanai izmantotais kombinētās nomenklatūras kods ir atrodams KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS REGULĀ (ES) Nr. 1101/2014 (2014. GADA 16. oktobris), ar ko groza I pielikumu Padomes Regulā (EEK) Nr. 2658/87 par tarifu un statistikas nomenklatūru un kopējo muitas tarifu Vairāk informācijas.


Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera izsniedz Izcelsmes sertifikātus (Certificate of Origin).

Izcelsmes sertifikātu var saņemt precēm, kuru izcelsme ir zināma pieprasītajam un kuru var dokumentāli pierādīt.

Izcelsmes sertifikāta saņemšanai ir jāaizpilda un jāiesniedz LTRK:

     Aizpildīta izcelsmes sertifikāta veidlapa* (Skatīt: izcelsmes sertifikāta veidlapas aizpildīšanai)
     Uzņēmuma pilnvarotās personas parakstīta pieteikuma veidlapa (Lejuplādēt: paraugs pilnvarai)
     Jāpievieno preču nosūtīšanas rēķins un dokumenti, kas apstiprina preču izcelsmi.
Pēc kompetento amatpersonu pieprasījuma ir jāiesniedz jebkura papildus informācija un apliecinoši dokumenti, kurus var pieprasīt izcelsmes sertifikāta izsniegšanai!

Iesniegtie pieteikumi tiek izskatīti iesniegšanas dienā (rindas kārtībā), un izcelsmes sertifikāts tiek izsniegts uzreiz. Ja iesniegtie dokumenti nesatur visu nepieciešamo informāciju vai ir nepieciešama padziļināta izpēte, lēmums izsniegt izcelsmes sertifikātu tiek pieņemts 14 darba dienu laikā no pieteikuma saņemšanas dienas.

*Izcelsmes sertifikāti tiek izsniegti tikai uz apstiprinātā tipogrāfijā iespiestajām veidlapām. Sagatavoto veidlapas aizpildīšanas tekstu nepieciešamības gadījumā Jūs variet izdrukāt LTRK (nosūtot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.) Izcelsmes sertifikātu veidlapas var iegādāties LTRK centrālajā birojā Rīgā un LTRK reģionālo nodaļu birojos.

 Pakalpojums        Cena (EUR)      Cena (EUR)LTRK biedram* 
 Izcelsmes sertifikāta izsniegšana        30,21        21,16
 Izcelsmes sertifikāta veidlapa        1,72        1,72
 Katras izcelsmes sertifikāta kopijas apstiprināšana        6,89      4,82

 Kontakti pieejami TE


image0111

Izsniegšanas vietas     Kontaktpersona          Telefons                         E-pasts
 Rīga  Pārsla Ukase       +371 67201115          Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Rēzekne  Igors Sorokins       +371 29431587       Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 Jēkabpils  Agrita Landzāne       + 371 27721772       Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 Valmiera  Baiba Birzgale     +371 20264530       Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 Ventspils  Aleksandrs Stulpe     +371 26336836       Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Jelgava Baiba Nolberga     +371 28646086 Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 Liepāja  Kristīne Zabe       +371 29127069       Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Daugavpils Marina Terza     +371 26526964 Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 Roja  Liāna Bērziņa       +371 29231680       Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


©2018 LTRK Vidzemes Nodaļa. Vidzemes Uzņēmēju Dienas. Izstrādāja un uztur eVeikalu MeistarDarbnīca.                                                                       .

Please publish modules in offcanvas position.